نسخه برژینسکی با اجرای جدید هیلاری کلینتون برای تغییر نظام روسیه و حذف پوتین

وبگاه تحلیلی کانادایی با اشاره به اهداف پشت پرده نامزد دموکرات ریاست جمهور آمریکا نوشت: سیرک انتخاباتی آمریکا وسیله‌ای برای منحرف کردن اذهان از امور مهم و جدی است.

وبگاه کانادایی «گلوبال ریسرچ» در مطلبی به قلم «دایانا جانستن» تحلیلگر آمریکایی پیرامون اهداف «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا و وزیر خارجه سابق این کشور نوشت: «هیلاری کلینتون» امیال بزرگی در سر دارد و خواهان موفق شدن در تغییر نظام روسیه است. وی از حمایت حداکثری وزارت خارجه و و بخش اعظم وزارت  دفاع برخوردار بوده و کنگره نیز آماده همراهی او است.

از دیدگاه نویسنده، هیلاری کلینتون قصد تکرار شگرد «  زیبیگینو برژینسکی» مشاور امنیت ملی آمریکا در زمان «جیمی کارتر» در سال 1979 که فریفتن مسکو برای ورود به افغانستان به صورتی که آن‌ها در «ویتنام» خود درگیر شدند را دارد. از آنجایی‌که روس‌ها بیشتر مردم صلح دوستی هستند و این بیشتر به خاطر  تحمل رنج‌ دو جنگ جهانی بود، دخالت این کشور در افغانستان بسیار منفور شد و می‌توان از آن به عنوان دلیل سقوط جماهیر شوری سابق دانست.

بر این اساس، این رویکرد منجر به حکومت موقت «بوریس یلتسین» شد که همچون بتونه در دستان «بیل کلینتون» رییس جمهور وقت آمریکا قرار داشت. اینک هیلاری نیز مایل به برقراری این نوع رابطه بوده اما «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه مانع است.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: نسخه جدید این راهبرد قدیمی استفاده از تلاش‌های قانونی و موجه روسیه در سوریه برای حفظ  این کشور از خطر نابودی است تا بدین طریق و با آسیب وارد شدن کافی به این کشور و به تبع آن واکنش مخالفان پوتین، سرنگونی او مهیا شود. این امر دلیل اصلی کش دادن نبرد در سوریه از سوی آمریکاست و در این راه هرکاری را به اجرا می‌گذارد.

بر این اساس، عملیات مشترک هجومی سوریه با روسیه برای باز پس‌گیری بخش شرقی حلب که منجر به خاتمه نبرد در این کشور می‌شود با هجمه تبلیغاتی آمریکا مواجه شده که این عملیات معمول نظامی را «جنایتکارانه» نامیده  و در عین حال با حمله به نیروهای داعش در موصل عراق و از شرق آن‌ها را بیرون رانده و بدین طریق به غرب سوریه رفته و علیه دولت سوریه می‌جنگند.

نویسنده با اشاره به دیگر راهبرد هیلاری کلینتون به «اوکراین» اشاره نموده و از آن به عنوان عرصه دیگر تضعیف پوتین نام برد.

وی عنوان داشت: جاه طلبی هیلاری کیلنتون که به طور صریح در ایمیل‌های او و نزدیکانش در ماجرای لیبی مشهود بود، برای این است تا جای خود را در تاریخ به عنوان یک استراتژیست «تغییر نظام کار» پیروز بدست آورد با استفاده از روش‌های نهان و آشکار (جنگ نرم) بدست آورد و در نتیجه مناطق سرسخت تحت سلطه آمریکا در خواهد آورد.

نویسنده در خاتمه عنوان می‌دارد: حامی امیال هیلاری کلینتون سلاح‌های اتمی است. البته به هیچ وجه نمی‌گویم او موفق خواهد شد اما این برنامه به وضوح مشخص است و سیرک انتخاباتی آمریکا وسیله‌ای برای منحرف کردن اذهان نسبت به امور مهم و جدی است.

***

• این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.

• پیوند اصل گزارش در پایگاه «گلوبال ریسرچ»:

http://www.globalresearch.ca/hillary-clintons-strategic-ambition-in-a-nutshell-regime-change-in-russia-putin-is-an-obstacle/5552264

• منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه