تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ دی ۹۵.::. ساعت : ۶:۳۴ ب.ظ
print
فاقددیدگاه

از مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا چه می‌دانیم؟

اولین مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا برای جرج واشنگتون در 30 آوریل 1789 در (Federal Hall) نیویورک برگزار شد.


تصویر گزیده‌های کانال تلگرامی اندیشکده

🔶اولین مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا برای جرج واشنگتون در ۳۰ آوریل ۱۷۸۹ در (Federal Hall) نیویورک برگزار شد. دومین مراسم تحلیف در ۴ مارس ۱۷۹۳ در (Congress Hall) فیلادلفیا برای جرج واشنگتون برگزار شد. در ۱۸۰۱ توماس جفرسون اولین رئیس جمهوری بود که در واشنگتون دی سی قسم یاد کرد.

🔷از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۷۳ مراسم تحلیف در تاریخ ۴ مارس یعنی ۴ ماه پس از روز انتخابات برگزار می شده است. در ۱۹۳۳ این روز به ۲۰ ژانویه انتقال یافت.

⚪️از زمان رونالد ریگان مراسم تحلیف در سمت غربی (Capitol Hill) که می تواند تماشاچی بیشتری را در خود جای دهد، برگزار می شود.

❄️سرمای شدید دو بار مانع برگزاری مراسم در فضای آزاد شده است: در ۱۹۰۹ در مراسم تحلیف (William Howard Taft) و در ۱۹۸۵ برای دومین مراسم تحلیف رونالد ریگان.

📣کوتاه ترین متن قرائت شده در مراسم تحلیف با ۱۳۵ کلمه متعلق به جرج واشنگتون بوده در حالیکه بلندترین آن با ۸۴۴۵ کلمه متعلق به (William Henry Harrison) بوده است. هریسون برای قرائت متن خود دو ساعت بدون کت و کلاه در روزی بارانی و سرد به سخنرانی پرداخت. وی ۳۱ روز بعد بر اثر ذات الریه می میرد. وی کوتاه ترین دوره ریاست جمهوری را به خود اختصاص داد.

◀️سیاه پوستان بعد از سال ۱۸۶۵ و در دوره دوم آبراهام لینکولن اجازه یافتند در مراسم تحلیف شرکت کنند.

🔴آقای (Lyndon B. Johnson) تنها رئیس جمهور آمریکا است که بر روی هواپیما قسم یاد کرد. وی دو ساعت پس از ترور جان اف کندی قسم یاد کرد.

⚫️در مراسم تحلیف اوباما ۱٫۸ میلیون نفر آمریکایی شرکت کردند که بزرگترین جمعیت حاضر در مراسم تحلیف در تاریخ آمریکاست.

***

• عضویت در کانال اندیشکده راهبردی تبیین:

https://telegram.me/joinchat/BG7BhTvAH-fc1CjjeSCo4g

دیدگاه خود را به ما بگویید.

لطفا معادله را به روز کنید