تاریخ انتشار :شنبه ۹ بهمن ۹۵.::. ساعت : ۹:۱۷ ق.ظ
print
فاقددیدگاه

گزارش ارتش رژیم صهیونیستی از چالش‌های امنیتی تل‌آویو

ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی، چالش‌هایی را که این رژیم در منطقه با آن روبرو است، منتشر کرد و راهبردهای تل‌آویو برای مقابله با این چالش‌ها را اعلام نمود.


گزارش ارتش رژیم صهیونیستی از چالش‌های امنیتی تل‌آویو

پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جنگ رژیم صهیونیستی در گزارشی با عنوان چالش‌های امنیتی اسرائیل به مشکلاتی اشاره کرد که این رژیم در خاورمیانه با آن روبرو است.

در مقدمه این گزارش آورده شده است که اسرائیل با سوریه، غزه، کرانه باختری، لبنان و سینا مرز دارد که تمامی این بخش‌های عملیاتی، چالش‌های مربوط به خود را دارند.

در این گزارش ارتش اسرائیل آمده است، از آنجایی که در سوریه جنگ در جریان است، مرز اسرائیل غیرقابل پیش‌بینی است و توضیح داده است در منطقه «جولان» سوریه، نیروهای دولت سوریه، گروههای مسلح، حزب‌الله و تکفیری‌های داعش به صورت روزانه با یکدیگر درگیر هستند و برخی اوقات این خشونت‌ها به مرز کشیده می‌شود و تهدیدی برای تپه‌های جولان به حساب می آید.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو سیاست عدم دخالت در درگیری‌های سوریه را همچنان حفظ کرده است اما اگر نظامیان و غیرنظامیان این رژیم تهدید شوند، ارتش این رژیم بر طبق آن، پاسخ خواهند داد.

ارتش رژیم صهیونیستی در گزارش خود همچنین مدعی شد که کمک‌های پزشکی در اختیار مردم سوریه در مرز قرار می‌دهد و آنها را در بیمارستان اسرائیل تحت مداوا قرار می‌دهد.

پیش از این گزارشهایی درباره معالجه تروریست‌های معارض سوری در بیمارستانهای رژیم صهیونیستی منتشر شده بود.

«گادی آیزنکوت» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اخیراً در کنفراسی مدعی شد که ۶٫۷ میلیون دلار از بودجه ارتش اسرائیل قرار است صرف کمک‌های پزشکی به مجروحان سوری شود.

این گزارش سپس به مرز غزه اشاره کرد و مدعی شد که حماس، مدرسه، بیمارستان و خانه نمی‌سازد بلکه شبکه تونلی مرزی خود را بنا می‌کنند و با آرامش زیرساخت‌های زیرزمینی خود را گسترش می دهند.

این گزارش مدعی شد که در یکسال گذشته، کمک بین‌المللی به غزه افزایش چشمگیری داشته است اما این به مفهوم آن نیست که شهروندان غزه از این کمک‌ها نفع می‌برند بلکه دو مرتبه در سال ۲۰۱۶، مشخص شد که حماس این کمک‌های انساندوستانه را برای عملیات‌های تروریستی تخصیص می‌دهد.

در این گزارش اشاره شد که حماس و دیگر گروههای فلسطینی که در غزه فعالیت می‌کنند، در سال جاری میلادی ۱۶ راکت به سمت صهیونیست‌ها پرتاب کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی تأکید کرد که حماس را مسئول حملات علیه رژیم صهیونیستی که از غزه انجام می‌گیرد می‌داند.

ارتش اسرائیل مدعی شد که از طریق هماهنگ‌کننده واحد فعالیت‌های دولتی در قلمروها (COGAT) همچنان انتقال کمک‌های انسانی به مردم غزه را تسهیل می‌کند.

ارتش اسرائیل همچنین مدعی شد که بیش از یکصد تن تجهیزات پزشکی هر هفته به غزه منتقل می‌شود و دهها تن کالا هر روز از اسرائیل وارد غزه می‌شود.

بخشی دیگر از این گزارش به کرانه باختری اشاره کرد و نوشت که حملات «گرگ تنها» در سال گذشته، چالش زیادی برای تل‌آویو به همراه داشت و پیش‌بینی و ردگیری این حملات دشوار است.

در این گزارش آمده است، از اکتبر ۲۰۱۵ تا پایان ۲۰۱۶، فلسطینیان از کرانه باختری حدود ۲۷۸ تیراندازی، عملیات با چاقو، حمله با خودرو و حملات بمب‌گذاری علیه صهیونیست‌ها انجام داده‌اند.

در این گزارش آمده است که شناسایی کانون عملیات تروریستی و خارج کردن سلاح‌های غیرقانونی از دستان فلسطینیانی که در این گزارش تروریست خوانده شده است، به جلوگیری از حملات علیه صهیونیست‌ها کمک می‌کند.

ارتش اسرائیل مدعی شد که در سال ۲۰۱۶، ۴۴۵ سلاح و ۴۳ دستگاه تولید سلاح را ضبط کرده‌اند.

بخشی از این گزارش به مرز لبنان اشاره شده بود و نوشته شده بود که مرز اسرائیل با لبنان شاید آرام به نظر برسد اما حزب‌الله همچنان به آماده شدن برای حمله علیه اسرائیل ادامه می‌دهد.

در این گزارش آمده است که ۴۵ هزار نظامی و یکصد هزار موشک حزب‌الله در مراکزی که غیرنظامیان در انجا هستند، جاسازی شده است.

این گزارش ادامه می‌دهد، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله به طور مداوم از گرفتن کنترل روستاهای شمال اسرائیل حرف می‌زند.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به این موارد ادامه داد که علاقه‌ای به تنش و درگیری ندارند و حزب‌الله به شدت در درگیری‌های سوریه مشارکت دارد که البته این به مفهوم آن نیست که آرامشی که همچنان در شمال اسرائیل برقرار است، ادامه دارد زیرا جنگ دوم لبنان در حین آرامش فریبنده مشابه به وقوع پیوست و جنگ بعدی مرگبارتر خواهد بود.

بخش آخر گزارش ارتش رژیم صهیونیستی به مرز سینا اشاره داشت و در آن آمده است که تشکیلات ولایت سینا که با داعش بیعت کرده‌اند، به طور مداوم با نشریات خود، اسرائیل را تهدید می‌کنند.

این گزارش ادامه داد که ولایت سینا درگیری‌های خشونت‌باری با نیروهای مصری دارند و حملاتی را نیز در گذشته علیه اسرائیل انجام داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد که در پنج سال گذشته، ولایت سینا، موشک‌هایی را به جنوب اسرائیل شلیک کرده‌اند و صهیونیست‌ها را هدف گرفته‌اند.

ارتش تل‌آویو ادامه داد که با علم به این تهدیدات مرگبار، ارتش اسرائیل همیشه در حال آموزش برای مقابله با حملات احتمالی مرزی داعش هستند.

این گزارش ادامه داد که واحدهایی چون گردان کاراکال به طور مداوم در مرز مستقر هستند و واحدهای ذخیره همچون واحد مبارزه با تروریسم Lotar Eilat نیز آماده‌باش هستند تا در صورت لزوم وارد  عمل شوند.

این گزارش در پایان نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی به این نکته واقف است که داعش در سینا در حال آموزش دیدن است و کمک‌،تسلیحات و خدمات پزشکی از حماس در غزه دریافت می‌کند و اینکه تنش‌ها د مرز غزه این همکاری و مشارکت را تقویت کرده است.

***

• این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
• پیوند اصل گزارش:
https://www.idfblog.com/2017/01/19/idf-annual-update-israel-security-borders/
 • منبع: فارس
برچسب ها: ~

دیدگاه خود را به ما بگویید.

لطفا معادله را به روز کنید