تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ بهمن ۹۵.::. ساعت : ۷:۳۰ ق.ظ
print
فاقددیدگاه
نیویورک تایمز مدعی شد:

ارتباط پنهانی نزدیکان ترامپ و مقامات اطلاعاتی روسیه در جریان انتخابات

نیویورک تایمز مدعی شد تماس‌های شنود شده اعضای ستاد انتخابات «دونالد ترامپ» نشان می‌دهد که آن‌ها در جریان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، به طور پیوسته با مقام‌های ارشد اطلاعاتی روسیه در ارتباط بوده‌اند.


ارتباط پنهانی نزدیکان ترامپ و مقامات اطلاعاتی روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

این رسانه ادعا کرد که نهادهای قضایی آمریکا همزمان با بررسی مدارک پرونده دخالت های ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا موفق به شنود تماس های بین این افراد شدند.
مقام های آگاه در این خصوص می گویند که این ارتباطات از حلقه اعضای ستاد انتخابات ترامپ فراتر می رود و برخی از نزدیکان وی را هم شامل می شود. طرف روسی ماجرا هم افرادی را خارج از نهاد های امنیتی روسیه در بر می گیرد.
«پال مانافورت» یکی از مشاوران ارشد ترامپ که ماه ها ریاست ستاد انتخابات او را بر عهده داشته یکی از افرادی است که در این گزارش به نام او اشاره شده است.
وی که سابقه فعالیت به عنوان مشاور امور سیاسی در روسیه و اوکراین را هم در کارنامه دارد، اتهامات وارد شده را قویا رد کرده است.
نیویورک تایمز در این خصوص می نویسد: اطلاعات تماس ها و مکالمات شنود شده تنها بخشی از روند تحقیقات اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در پرونده ارتباطات بین دونالد ترامپ و دولت روسیه و عوامل پشت پرده هک نهاد های وابسته به حزب دمکرات است.
نهادهای امنیتی آمریکا پیش از این به طور رسمی دولت روسیه را به اخلال در روند انتخابات آمریکا و انتشار ایمیل های حزب دمکرات متهم کرده بودند.
دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا در واکنش به این مسئله، ۳۵ دیپلمات روس را اخراج و دستور توقف فعالیت دو مجتمع دیپلماتیک روسیه در خاک آمریکا را صادر کرده بود. روسیه اما اتهامات وارد شده را مردود دانسته است.

***

• این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
• پیوند اصل گزارش در پایگاه «نیویورک تایمز»:
https://www.nytimes.com/2017/02/14/us/politics/russia-intelligence-communications-trump.html
 • منبع: ایرنا

دیدگاه خود را به ما بگویید.

لطفا معادله را به روز کنید