تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۴:۰۱ ب.ظ
print
فاقددیدگاه

ادعای واهی ترامپ: ایران به القاعده کمک کرده است!

در بخشی از دستور اجرایی ترامپ علیه ایران آمده است: ایران از سال 1984 به عنوان دولت حامی تروریسم شناخته می شود و از گروه های مختلفی حمایت کرده است: حماس، حزب الله و گروه هایی در عراق.


تصویر گزیده‌های کانال تلگرامی اندیشکده

⛔️در بخشی از دستور اجرایی ترامپ علیه ایران آمده است: ایران از سال ۱۹۸۴ به عنوان دولت حامی تروریسم شناخته می شود و از گروه های مختلفی حمایت کرده است: حماس، حزب الله و گروه هایی در عراق. ایران در حمایت از القاعده دخیل بوده است و به این گروه اجازه داده است که از ایران ثروت و نیروی خود را به سوریه و آسیای جنوبی منتقل کند. ایران با آمریکا در اقدامات ضد تروریستی همکاری نمی کند.

🔚این ادعا در حالی صورت می گیرد که ایران نقش اصلی مبارزه با تروریسم در منطقه را بر عهده دارد و بارها و بارها مشخص شده است که آمریکایی ها نه تنها به دنبال دفع شر تروریسم در منطقه نیستند، بلکه هر جا بتوانند برای تقویت آنها کمک نظامی، مالی و حقوقی فراهم می کنند. حمایت عربستان سعودی هم از گروه های وابسته به القاعده در سوریه به طور رسمی اعلام می شود و آنها را مبارزان میانه رو می نامند. هم چنین عربستان در کنار آمریکا دائما از رویکرد مسلحانه این گروه های تروریستی حمایت کرده اند.

***

• پیوند متن کامل دستور اجرایی ترامپ:

http://Goo.gl/vxX1Ce

• عضویت در کانال اندیشکده راهبردی تبیین:

https://telegram.me/joinchat/BG7BhTvAH-fc1CjjeSCo4g

دیدگاه خود را به ما بگویید.

لطفا معادله را به روز کنید