بن‌بست مستدام در سوریه، مطلوب رژیم صهیونیستی

خود سیاستمداران آمریکایی در تحلیل‌هایشان، در حرفهایشان، خواسته یا ناخواسته اعتراف کردند که باید در منطقه‌ی غرب آسیا جنگ ایجاد کنیم، اختلاف ایجاد کنیم، اینها را به جان هم بیندازیم؛ برای اینکه رژیم صهیونیستی در حاشیه‌ی امن قرار گیرد.

اگر بخواهیم سخن فوق از مقام معظم رهبری را در سوریه تطبیق دهیم، باید اشاره کنیم که سه سناریو در سوریه برای رژیم اشغالگر قدس مطرح است:

1- بالکانیزه شدن سوریه: بالکانیزاسیون یعنی تقسیم شدن یک کشور به کشورهای کوچکی که از لحاظ ویژگی‌های هویتی همگن هستند. بالکانی شدن سوریه برای صهیونیست‌ها مطلوب نخواهدبود زیرا تقسیم سوریه به مناطق همگنی که گرایش‌های ضدیت با رژیم صهیونیستی دارند یا اجازه مبارزه با آن را خواهند داد، خطر جدی برای اشغالگران محسوب می‌شود.

2- پایان جنگ و حفظ تمامیت ارضی: نفوذ سیاسی و نظامی ایران در پایان جنگ و تاثیر بر تعیین روند آینده سوریه، گزینه‌ی پایان جنگ را به شدت برای اشغالگران خطرناک جلوه خواهد داد.

3- ✅ ادامه جنگ و فرسایشی شدن آن: بن‌بست مستدام در سوریه بهتر از هر سناریوی دیگری به رژیم کمک خواهد کرد. ادامه‌ی جنگ، سوری‌ها و دیگر کشورهای اسلامی را درگیر خود خواهد کرد و موجب تامین امنیت صهیونیستها خواهد شد.

☘️ کانال مرجع در حوزه سیاست خارجی ? اندیشکده راهبردی تبیین?

T.me/joinchat/AAAAADvAH-enX3cx_SOOlw

ارسال دیدگاه