ملاحظات پاسخ دهی فوری به رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از فضای تنش‌آلود روسیه و آمریکا در پی ادعای واهی حمله شیمیایی دولت سوریه به دوما، پایگاه هوایی T4 را مورد هدف قرار داد که منجر به شهادت چند مستشار نظامی ایرانی شد. در این راستا آنچه مسلم است لزوم پاسخ‌دهی و معاقبه رژیم کودک‌کش، حداقل در همان سطحی است که به T4 حمله شده است.

✍️#تحلیل_کوتاه
✍️✍️#تحلیلگر #اندیشکده_راهبردی_تبیین

?رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از فضای تنش‌آلود روسیه و آمریکا در پی ادعای واهی حمله شیمیایی دولت سوریه به دوما، پایگاه هوایی T4 را مورد هدف قرار داد که منجر به شهادت چند مستشار نظامی ایرانی شد. در این راستا آنچه مسلم است لزوم پاسخ‌دهی و معاقبه رژیم کودک‌کش، حداقل در همان سطحی است که به T4 حمله شده است. اما سوال دیگر این است که زمان پاسخ‌دهی چه وقتی باید باشد. هرچند پاسخ‌دهی فوری عمدتا میزان بازدارندگی را افزایش می‌دهد اما در حال حاضر ملاحظاتی برای آن نیز وجود دارد:

1-دولت سوریه و متحدانش بر ریل پیروزی بر تروریست‌ها در حال حرکت هستند و آمریکا و متحدانش بخشی از ابزارهای خود در سوریه را از دست داده‌اند. لذا حرکت شتابزده در فضایی که سطح تنش میان روسیه و آمریکا بالاست «احتمال» شروع جنگ بزرگتری را برای سوریه رقم خواهد زد که ممکن است دستاوردهای گذشته را از بین ببرد یا شرایط را برای کسب دستاوردهای بیشتر، وخیم سازد.

2-در پیروزی‌های غوطه‌ی شرقی دمشق ایران مشارکت جدی و سطح بالا نداشت و به همین دلیل دامن ایران از اتهام حمله‌ی شیمیایی مبرا ماند. این باعث شد سوی اتهامات متوجه روسیه و سوریه باشد، حال اگر ایران به عنوان مهم‌ترین دولت مقاومت در منطقه، حمله‌ای شتابزده انجام دهد، امکان دارد خود را کانون توجهات دولت‌های مستکبر قرار دهد و در نتیجه مشکلات عدیده‌ای برای محور مقاومت به وجود آید.

☘️ کانال مرجع در حوزه سیاست خارجی ? اندیشکده راهبردی تبیین?

T.me/joinchat/AAAAADvAH-enX3cx_SOOlw

ارسال دیدگاه