ایتا/ هدف ترامپ تقویت مفاد برجام است

«جان سالیوان» سرپرست وزارت خارجه آمریکا پس از نشست وزیران خارجه گروه هفت (جی-۷) گفت: «کشورهای جی-۷ بر پیام خود به ایران برای پایبندی به عرف بین‌الملل و رعایت کامل تعهدات هسته‌ای این کشور ذیل برجام، تأکید کردند.

هدف ترامپ تقویت مفاد برجام است
 
◀️«جان سالیوان» سرپرست وزارت خارجه آمریکا پس از نشست وزیران خارجه گروه هفت (جی-۷) گفت: «کشورهای جی-۷ بر پیام خود به ایران برای پایبندی به عرف بین‌الملل و رعایت کامل تعهدات هسته‌ای این کشور ذیل برجام، تأکید کردند. ایالات متحده از تمام شرکایمان می‌خواهد به همکاری با ما که مشغول مقابله با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در آن منطقه هستیم ادامه داده و حکومت ایران را برای اقداماتش مورد بازخواست قرار دهند: حمایت از سازمان‌های تروریستی، انجام حملات سایبری، تهدید منافع ترابری بین‌المللی و نقض خلاف وجدان حقوق بشر.»
 
⏺وی افزود: «همانطور که می‌دانید، این یکی از موضوعات مورد بحث ما با شرکای ای-۳ (آلمان، فرانسه و انگلستان) بوده است. ایالات متحده نگرانی‌های قابل توجهی درباره ایران و برنامه موشک‌های بالستیک این کشور، نفوذ ثبات‌زدا و مخرب آن‌ها در آن منطقه از حمله در یمن، در سوریه و دیگر مناطق و همچنین نگرانی‌هایی درباره خود برجام از جمله بندهای “غروب آفتاب”، دارد.»
 
?سالیوان در ادامه افزود: «رئیس‌جمهور ترامپ نسبت به رفتار ایران، رفتار مخرب ایران، نگران است، بسیار نگران. نگرانی نهایی او درباره برجام، نگرانی منع اشاعه‌ای است. ما و همین‌طور هیچ‌کس دیگری، نمی‌خواهیم یک ایران مسلح به [سلاح] هسته‌ای را شاهد باشیم. هدف رئیس‌جمهور ترامپ در کل این فرآیند تقویت برجام، البته در صورتی که قابل تقویت باشد و حفاظت از آمریکا و منافع آمریکا است که بیش از ۴۰ سال است از سوی رژیمی که در تهران است، در معرض تهدید قرار گرفته است. بنابراین، همه ما از مسائل و نفوذ ثبات‌زدا و مخرب ایران آگاه هستیم و رئیس‌جمهور متعهد است که این مسائل را برطرف کند. ما اینجا در نشست وزراتی جی-۷ مفصل در این مورد صحبت کردیم»
 
?پیوند اظهارات:
 
Goo.gl/KMKK83
 
☘ کانال مرجع در حوزه سیاست خارجی ? اندیشکده راهبردی تبیین?
 
@Tabyincenter

ارسال دیدگاه