کارکرد دوگانه‌ی برآوردهای نظامی از حزب‌الله

به فاصله کمی از سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت روز شهید در لبنان و تاکید بر توان موشکی حزب‌الله، یک اندیشکده صهیونیستی، گزارشی در خصوص قدرت موشکی حزب‌الله منتشر کرد.

کارکرد دوگانه‌ی برآوردهای نظامی از حزب‌الله

📝#تحلیل_کوتاه
📝📝#تحلیلگر #اندیشکده_راهبردی_تبیین

🔻به فاصله کمی از سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت روز شهید در لبنان و تاکید بر توان موشکی حزب‌الله، یک اندیشکده صهیونیستی، گزارشی در خصوص قدرت موشکی حزب‌الله منتشر کرد. برخی از موارد ذکر شده در گزارش اندیشکده صهیونیستی «جینسا» که در آن نظامیان ارشد سابق آمریکایی و صهیونیست‌ها حضور دارند، عبارت است از؛

➖حزب الله به دلیل حضور در سوریه، تجربیات جنگی جدیدی کسب کرده است.
➖امروز حزب الله قدرت شلیک بیش از 95% از ارتش‌های متعارف جهان را دارد.
➖حزب الله اینک بیشتر از همه اعضای اروپایی ناتو موشک و راکت دارد.
➖تعداد نیروهای حزب الله از 13 هزار نفر در سال 2006 به 25 هزار نیروی آماده رزم و 20 تا 30 هزار نیروی ذخیره رسیده است.

🔸انتشار چنین گزارش‌هایی از سوی مراکز صهیونیستی سابقه دارد. تا کنون ده‌ها گزارش در خصوص توان رزمی حزب‌الله منتشر شده است و این در حالی است که معمولا برآوردهای نظامی از حریف، در چنین سطحی منتشر نمی‌شود. لذا انتشار این گزارش‌ها را می‌توان بیان‌گر هدف خاص مراکز صهیونیستی دانست؛ زمینه‌سازی برای برخورد قاطع‌تر با حزب‌الله و حامیانش از سوی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای.

🔸اما این گزارش‌ها یک کارکرد دیگر نیز دارند که چندان برای مقامات رژیم صهیونیستی مطلوب نیست. تاکید بر دستاوردهای حزب‌الله از بحران سوریه و افزایش کمیت و کیفیت توان موشکی آن، عملا باعث می‌شود تا تهدیدهای حزب‌الله برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی معتبرتر شود. این اعتبارزایی ناخواسته که به سود حزب الله است، مواجهه با آن را پیچیده‌تر می سازد.

☘️ کانال مرجع در حوزه سیاست خارجی 🌿 اندیشکده راهبردی تبیین🌿

T.me/joinchat/AAAAADvAH-enX3cx_SOOlw

ارسال دیدگاه