جلوه های چهل سالگی انقلاب در پاکستان

همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی بیلبوردهایی با تصاویر امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری در کنار تصاویر محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان و علامه اقبال لاهوری شاعر انقلابی این کشور در نقاط مختلفی از اسلام آباد پایتخت و شهر راولپندی نصب شد.

همانند دیگر کشورهای دنیا، پاکستان نیز این روزها شاهد برگزاری مراسم و آئین های بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است، رویدادی که رسانه های پاکستان از آن به عنوان انقلاب تاریخی در دنیا یاد می کنند.
در یکی این بیلبوردها در شهر اسلام آباد به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره شده و همچنین نوشته ای نیز با عنوان هفتادمین سال دوستی و اخوت میان ایران و پاکستان نیز در آن درج شده است.
علاوه بر این رسانه های پاکستان نیز از آغاز جشن های سالگرد انقلاب در ایران گزارش دادند.
روزنامه اردو زبان ‘جنگ’ چاپ شهر راولپندی گزارش داد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران وارد چهلمین سال خود شده و مردم ایران در تمامی شهرهای این کشور در حال برگزاری جشن ها و آیین های انقلاب اسلامی هستند.
شبکه ‘دنیا نیو’ز پاکستان در ویژه برنامه سیاسی خود به رویداد انقلاب اسلامی و فرارسیدن چهلمین سال استقلال ایران پرداخت.
‘کامران خان’ تحلیلگر و مجری نام آشنای پاکستانی، مجری ویژه برنامه دنیا نیوز بوده و وی در این برنامه به مقاومت مردم ایران در برابر نظام خودکامه و مورد حمایت قدرت های غربی، رهبری امام خمینی (ره) برای نجات کشور و قیام تاریخی ایران علیه شاه پرداخت.
کامران خان گفت: پیروزی انقلاب معادلات منطقه ای و جهانی را تغییر داد، به رغم تحریم های فراوان مردم ایران از چهل سال تاکنون پای انقلاب ایستاده اند.
در ادامه این برنامه مستند ویژه درخصوص قیام مردم ایران، مبارزات مردمی علیه شاه، بازگشت امام خمینی (ره) به ایران پس از 14 سال و پیروزی مقتدرانه نهضت انقلابی ایران علیه نظام شاهنشاهی توسط ‘شاهزیب جیلانی’ خبرنگار شبکه دنیا نیوز منعکس شد.
شایان ذکر است که همزمان با آغاز دهه فجر، مراسم های ویژه ای از سوی خانه های فرهنگ کشورمان در شهرهای اسلام آباد، راولپندی، پیشاور، لاهور، کویته و کراچی برگزار می شود.
حلیلگر نام آشنای پاکستان و مقام دولتی سابق این کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که با اتحاد و تبعیت از اصول اسلامی می توان رویای تغییر سرنوشت جامعه را به واقعیت تبدیل کرد.

 

  • این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
  • منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه