موج سوم حملات آل سعود در شمال یمن به ساحل نرسید

نیروهای مزدور رژیم سعودی پس از شکست های سنگین در استان های نجران و جیزان عربستان این بار در استان الجوف یمن نقره داغ شدند.

از استان الجوف یمن خبر می‌رسد، شماری از نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان یمنی در منطقه «الظهره» در غرب بخش «خب والشعف» انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مستقر در منطقه متوجه تحرکات مزدوران سعودی شدند و به سرعت وارد میدان شدند و پس از ۵ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند حملات را در این محور به طور کامل دفع کنند.

به گفته منابع میدانی حاضر در منطقه، شماری از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند و نیروهای یمنی خسارت‌های زیادی به تجهیزات نظامی آنان در این محور وارد کردند.

اعلام الحربی

خبرها از حومه شرقی رشته کوه‌های «صبرین، خلیفین و عقبه» حاکیست، درگیری‌های پراکنده در جریان است؛ نیروهای مزدور سعودی در ماه‌های گذشته چندین مرتبه تلاش کردند منطقه و رشته کوه‌های صبرین و نقاط حومه را در بخش «خب والشعف» به اشغال دربیاورند که با واکنش نیروهای یمنی ناکام ماندند.

نیروهای یمنی مستقر در محور صبرین با وجود امکانات حداقلی، حملات مزدوران سعودی را دفع کرده‌اند؛ منطقه و رشته کوه‌های صبرین به دلیل قرار گرفتن در مسیر راهبردی شمال شرق استان صعده به بخش «الحزم» در جنوب غرب استان الجوف از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش مشرق، جاده راهبردی «البقع» در شمال شرق استان صعده به منطقه «الحزم» در جنوب غرب استان الجوف از منطقه و رشته کوه‌های «صبرین» می‌گذرد و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.

در حال حاضر، بخش‌های وسیعی از رشته کوه‌های «صبرین» که بر جاده راهبردی البقع – الحزماشراف کامل دارد بر کنترل نیروهای جبهه مقاومت انصارالله است و نیروهای مزدور سعودی به همین دلیل برای اشغال این محور تلاش می‌کنند.

از بخش «الغیل» در جنوب غرب استان الجوف خبر می‌رسد، واحد زرهی نیروهای یمنی در یک عملیات دقیق توانست خودروی نظامی مزدوران را در منطقه «الساقیه» با موشک‌های حرارتی هدف قرار دهد و منهدم کند.

به گفته منابع میدانی، تمامی سرنشینان این خودروی نظامی کشته یا زخمی شده‌اند؛ خبرها از بخش «المتون» حاکیست، شماری از مزدوران سعودی عملیاتی را علیه مواضع نیروهای یمنی در منطقه «عنبره» انجام دادند.

اعلام الحربی

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای مزدور سعودی درصدد بودند به منطقه «عنبره» نفوذ کنند که نیروهای یگان مهندسی در یک عملیات دقیق موفق شدند آنان را در کمین تله‌های انفجاری گرفتار و این حمله را به طور کامل دفع کنند.

به گزارش مشرق، تعدادی از مزدوران رژیم سعودی در جریان این کمین کشته و زخمی شدند؛ از بخش «المصلوب» نیز خبر می‌رسد نیروهای یمنی حملات غافلگیر کننده‌ای را علیه مواضع مزدوران انجام دادند و ضربات مهلکی به آنان وارد آوردند.

استان الجوف در شمال یمن با استان نجران عربستان هم مرز است و بیش از ۷۵ درصد از مساحت این استان از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدورسعودی است.

الجوف شامل بخش‌های «خب و الشعف، برط العنان، رجوزه، خراب المراشی، الحمیدات، الزاهر، المطمه، المتون، المصلوب، الغیل، الخلق و الحزم» است؛ خب و الشعف بزرگترین بخش به شمار می‌آید که ۷۰ درصد از مساحت استان الجوف را در بر می‌گیرد.

 

  • این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
  • منبع: خبرگزاری مشرق

ارسال دیدگاه