کارشناس آمریکایی: هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه ترامپ از جنگ هراسان نبوده است

یک کارشناس آمریکایی با بیان اینکه ترامپ بیش از هر رئیس‌جمهوری در تاریخ معاصر آمریکا از جنگ هراسان است، گفت او می‌داند که جنگ می‌تواند به شکست او در انتخابات پیش رو منجر شود.

«بیل پالمر» تحلیلگر سیاسی آمریکا روز چهارشنبه سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را نشانه ضعف وی و هراس او از جنگ توصیف کرد. 

وی در توییتر نوشته است: «بار دیگر این را می‌گویم. ترامپ بیش از هر رئیس‌جمهور معاصر دیگری، از جنگ هراسان است. مخالف جنگ نه، هراسان از جنگ. او می‌داند که جنگ می‌تواند به ریاست‌جمهوری نامحبوب او پایان دهد.»

پالمر افزود: «جهان می‌تواند هراس ترامپ از جنگ را بو بکشد. به همین دلیل است که کشورهایی چون ایران و کره شمالی می‌توانند دائما و به سادگی او را شکست دهند.»

این تحلیلگر آمریکایی در یادداشتی هم که در پایگاه شخصی‌اش منتشر کرده، از سخنرانی ترامپ انتقاد کرده و نوشته است که وی آشکارا مضطرب و پریشان بود.

وی در این مورد نوشته است: «دونالد ترامپ حین سخنرانی امروزش انگار در بهترین حالت نیمه‌جان به نظر می‌رسید. مرتب، کلماتش را بریده بریده اداه می‌کرد و ظاهراً نفس کم می‌آورد. لغات را بد تلفظ می‌کرد.»

پالمر وی همچنین نوشته ترامپ در بخشی از سخنانش به موشک‌های فوق فراصوت آمریکا اشاره کرده که جزو اطلاعات محرمانه هستند. 

ترامپ که تا پیش از این از هدف قرار دادن نقاط متعدد در ایران صحبت می‌کرد، امشب در نطق خود بعد از ضربه موشکی جمهوری اسلامی، از هرگونه تهدید نظامی علیه ایران عقب‌نشینی کرد و با صدایی لرزان از لزوم صلح با ایران، لزوم کاهش حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا و منفعت مشترک آمریکا و ایران در مبارزه با داعش سخن گفت.

  • این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
  •  

  • منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه