مشاور ارشد جو بایدن: رجوع آمریکا به مکانیسم ماشه ریاکاری محض است

تونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا در دوران باراک اوباما و مشاور ارشد جو بایدن - نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری- در حوزه سیاست خارجی، برنامه آمریکا برای رجوع به مکانیسم ماشه با وجود خروج این کشور از برجام را ریاکاری محض خواند.

♦️ مشاور ارشد جو بایدن: رجوع آمریکا به مکانیسم ماشه ریاکاری محض است

❇️ تونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا در دوران باراک اوباما و مشاور ارشد جو بایدن – نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری- در حوزه سیاست خارجی، برنامه آمریکا برای رجوع به مکانیسم ماشه با وجود خروج این کشور از برجام را ریاکاری محض خواند.

❇️ بلینکن در سخنرانی خود در شورای دموکرات‌های یهودی آمریکا گفته است: «اگر شما در شورای امنیت حق وتو دارید می‌توانید در عمل به طور یکجانبه این کار (رجوع به مکانیسم ماشه) را انجام دهید و این چیزی است که ما در توافق هسته‌ای طراحی کردیم. آنها (دولت فعلی آمریکا) در تلاشند که از این امکان برای تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات (به ایران) استفاده کنند. تنها مشکل این است که ما دیگر جزئی از این توافق نیستیم.»

❇️ بلینکن همچنین در مورد مواضع بایدن درباره رژیم صهیونیستی نیز اظهار نظر کرد. وی گفت که بایدن مخالف الحاق کرانه باختری و دره اردن به اسرائیل بوده اما به دنبال محدودیت کمک نظامی 3/8 میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل نیست و سفارت آمریکا را در بیت‌المقدس نگه خواهد داشت.

☘️ کانال مرجع در حوزه سیاست خارجی 🌿 اندیشکده راهبردی تبیین🌿

http://t.me/joinchat/AAAAADvAH-enX3cx_SOOlw

ارسال دیدگاه