آماده سازی چاپ
اندازه قلم :
چاپ
نویسنده :
شناسه خبر : 34612
تاریخ : ۹ آذر, ۱۳۹۸
تلگرام - تهدید فرانسه به استفاده از «مکانیسم ماشه» در قبال ایران تهدید فرانسه به استفاده از «مکانیسم ماشه» در قبال ایران ژان لودریان وزیر خارجه فرانسه در جلسه‌ای در مجلس این کشور نسبت به بازگشت قطعنامه‌های سازمان ملل و استفاده از مکانیسم ماشه، در صورت ادامه سیاست کاهش تعهدات برجامی به ایران هشدار داد، مکانیسمی که جهت حل موارد اختلافی میان طرف‌های مختلف توافق هسته‌ای تعبیه شده است.

 

❇️ ژان لودریان وزیر خارجه فرانسه در جلسه‌ای در مجلس این کشور نسبت به بازگشت قطعنامه‌های سازمان ملل و استفاده از مکانیسم ماشه، در صورت ادامه سیاست کاهش تعهدات برجامی به ایران هشدار داد، مکانیسمی که جهت حل موارد اختلافی میان طرف‌های مختلف توافق هسته‌ای تعبیه شده است.

❇️ لودریان مدعی شده است که فرانسه ابتکاراتی را جهت حل مسائل امتحان کرده است که جواب نداده‌اند و در حال عقبگرد هستند چراکه این کشور شهروندانی در ایران دارد که زندانی هستند و ایران حملاتی در منطقه به خصوص علیه عربستان صورت داده است.

منبع

(https://www.reuters.com/article/us-iran-nuclear-france/france-warns-iran-over-nuclear-deal-dispute-mechanism-idUSKBN1Y12AI)


© 2020 تمام حقوق این وبگاه برای اندیشکده راهبردی تبیین محفوظ می باشد.