اندیشکده گیت‌استون مدعی شد ایران تا سال 2015 موشک قاره پیما آزمایش می‌کند

اندیشکده آمریکایی «گیت‌استون» طی تحلیلی تحت عنوان «دیپلماسی موشکی» که نشان از خشم و هراس غرب از قدرت موشکی ایران دارد نوشت: در ایران سران این کشور هیچ نشانه‌ای در زمینه کنار نهادن برنامه‌های موشکی حیاتی‌شان در مذاکرات هسته‌ای از خود بروز نداده‌اند و در حال حاضر بعد از چین بیشترین تولید موشک را دارند.

اندیشکده آمریکایی «گیت‌استون» طی تحلیلی تحت عنوان «دیپلماسی موشکی» می‌نویسد: در ایران سران این کشور هیچ نشانه‌ای در زمینه کنار نهادن برنامه‌های موشکی حیاتی‌شان در مذاکرات هسته‌ای از خود بروز نداده‌اند و در حال حاضر بعد از چین بیشترین تولید موشک را دارند.

بر اساس این گزارش، روسیه یکی از بزرگترین تامین کنندگان تجهیزاتی ایران و سوریه است و این دو نیز با تجهیز گروه های مقاومتی منطقه در واقع تهدیدی علیه اسرائیل که متحد آمریکا در منطقه می باشد، هستند.

در این زمینه باید گفت که حماس در این دیپلماسی جدید تاکنون بیش از 1000 فروند موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده است.

اندیشکده گیت‌استون می‌نویسد: فریفتن ایران برای پذیرش هرگونه توافق در زمینه کاستن از برنامه‌های موشکی بسیار مشکل است و تقریبا باید گفت که ممکن نیست.

آنطور که جامعه اطلاعاتی آمریکا گزارش کرده است ایران به فعالیت برای ساخت موشک‌های دور برد قاره پیما ادامه می دهد و قادر است تا سال آینده یک فروند از آن را به طور آزمایشی شلیک کند.

در انتهای این گزارش آمده است: اخیرا «مایک راجرز»، رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که ایران تا قبل از سال 2015 به قابلیت ساخت و پرتاب موشک‌های برد بلند و قاره پیما(بالستیک) دست خواهد یافت.

ارسال دیدگاه